Skip to content

317 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1920

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 26, 2025

Property Information

Block275
Lot16
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-HG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,932
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$161,000
35%
Improvement Value:$296,600
65%
Total Assessment$457,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,795+4.2%
2024$12,277+2.7%
2023$11,953+1.8%
2022$11,742+5.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920