Skip to content

267 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1968

Last Sale Price
$545,000
Last Sale Date
Nov 29, 2018

Property Information

Block291
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-B-F-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,814
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$159,300
30%
Improvement Value:$373,700
70%
Total Assessment$533,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,903+4.2%
2024$14,300+2.7%
2023$13,922+1.8%
2022$13,677-1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$545,000
DeedBook 9363, Page 385

Property Sale

Sale
$545,000

From:

To:

Sq Ft2,766DeedBook 9363, Page 385Recorded12/6/2018

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 5297, Page 98

Property Built

Built

Year Built: 1968