Skip to content

6 North CtBayonne, NJ 07002

Built 1979

Last Sale Date
Jun 22, 2021

Property Information

Block293
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-HGB
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,660
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$194,000
33%
Improvement Value:$399,600
67%
Total Assessment$593,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,597+4.2%
2024$15,926+2.7%
2023$15,505+1.8%
2022$15,232+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979