Skip to content

2 North CtBayonne, NJ 07002

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 26, 2008

Property Information

Block293
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-1U-HGB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,604
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$194,000
35%
Improvement Value:$354,100
65%
Total Assessment$548,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,325+4.2%
2024$14,706+2.7%
2023$14,316+1.8%
2022$14,064-10.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$222,000
DeedBook 5567, Page 69

Property Built

Built

Year Built: 1979