Skip to content

102 North StBayonne, NJ 07002

Built 1966

Last Sale Price
$379,000
Last Sale Date
Nov 7, 2003

Property Information

Block296
Lot7
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,280
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$188,600
36%
Improvement Value:$331,500
64%
Total Assessment$520,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,542+4.2%
2024$13,954+2.7%
2023$13,585+1.8%
2022$13,346-2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$379,000

From:

To:

Sq Ft2,280DeedBook 7205, Page 190Recorded1/31/2004

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 5606, Page 13

Property Built

Built

Year Built: 1966