Skip to content

90 North StBayonne, NJ 07002

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2024

Property Information

Block296
Lot13
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,448
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$271,400
49%
Improvement Value:$280,000
51%
Total Assessment$551,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,417+4.2%
2024$14,794+2.7%
2023$14,403+1.8%
2022$14,149+2.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966