Skip to content

67 Linnet StBayonne, NJ 07002

Built 1967

Last Sale Price
$485,000
Last Sale Date
Aug 31, 2005

Property Information

Block308
Lot2
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-FD-2U-H-GB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,496
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$179,000
34%
Improvement Value:$347,500
66%
Total Assessment$526,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,721+4.2%
2024$14,126+2.7%
2023$13,752+1.8%
2022$13,510+10.3%
Property History

Property Sale

Sale
$485,000

From:

To:

Sq Ft2,496DeedBook 7679, Page 268Recorded9/28/2005

Property Built

Built

Year Built: 1967