Property Sale
Sale
$6,000
From:
To:
Sq Ft2,142DeedBook 7090, Page 187NU CodeUndivided interest (8)Recorded7/22/2003
From:
To:
Year Built: 1930
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $13,899 | +4.2% |
| 2024 | $13,337 | +2.7% |
| 2023 | $12,984 | +1.8% |
| 2022 | $12,756 | -18.2% |
From:
To:
Year Built: 1930
38 W 55th St
Residential
18 W 49th St
Residential
27 W 46th St
Residential
45 W 53rd St
Residential
303 Avenue B
Residential