Skip to content

135 Hobart AveBayonne, NJ 07002

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 21, 2008

Property Information

Block343
Lot15
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2-S-F-D-3U-HGB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,880
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,000
36%
Improvement Value:$304,200
64%
Total Assessment$474,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,259+4.2%
2024$12,723+2.7%
2023$12,386+7.0%
2022$11,573+10.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968