Skip to content

112 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jun 23, 2020

Property Information

Block356
Lot26
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-H
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,166
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$170,000
44%
Improvement Value:$215,500
56%
Total Assessment$385,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,779+4.2%
2024$10,343+2.7%
2023$10,069+1.8%
2022$9,892-9.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920