Skip to content

110 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1968

Last Sale Price
$395,000
Last Sale Date
Apr 29, 2016

Property Information

Block356
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-B&F-2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,640
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,600
35%
Improvement Value:$371,700
65%
Total Assessment$572,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,002+4.2%
2024$15,355+2.7%
2023$14,948+1.8%
2022$14,685+4.3%
Property History

Property Sale

Sale
$395,000

From:

To:

Sq Ft2,640DeedBook 9118, Page 121Recorded5/10/2016

Property Built

Built

Year Built: 1968