Skip to content

108 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1968

Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
Jun 28, 2019

Property Information

Block356
Lot28
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description3S-B&F-2U
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,972
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,600
30%
Improvement Value:$463,100
70%
Total Assessment$663,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,557+4.2%
2024$17,807+2.7%
2023$17,336+1.8%
2022$17,031-5.0%
Property History

Property Sale

Sale
$650,000

From:

To:

Sq Ft2,972DeedBook 9418, Page 485NU CodeFamily (1)Recorded7/22/2019

Property Built

Built

Year Built: 1968