Skip to content

105 W 2nd St(Unit C0206)Bayonne, NJ 07002

Built 1950

Last Sale Price
$55,000
Last Sale Date
Jul 9, 2002

Property Information

Block365
Lot10
QualifierC0206
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2S-B-20U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage450
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,600
55%
Improvement Value:$59,400
45%
Total Assessment$133,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,719+4.2%
2024$3,568+2.7%
2023$3,474+1.8%
2022$3,413-0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$55,000
DeedBook 6041, Page 75

Property Built

Built

Year Built: 1950