Skip to content

63-65 Avenue CBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Jan 24, 2003

Property Information

Block368
Lot20
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description1S-B-C-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$226,200
43%
Improvement Value:$301,600
57%
Total Assessment$527,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,757+4.2%
2024$14,161+2.7%
2023$13,786+1.8%
2022$13,543+4.6%
Property History

Property Sale

Sale
$170,000

From:

To:

DeedBook 7050, Page 36Recorded5/7/2003