Skip to content

15 W 2nd StBayonne, NJ 07002

Built 1972

Owner
---
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 5, 2025

Property Information

Block369
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2S-F-D-2U-HGB
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,320
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$193,800
38%
Improvement Value:$316,000
62%
Total Assessment$509,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,254+4.2%
2024$13,678+2.7%
2023$13,316+1.8%
2022$13,081+1.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$470,000

From:

To:

Sq Ft2,332DeedBook 9389, Page 977NU CodeEstate / executor (10)Recorded3/22/2019

Property Built

Built

Year Built: 1972