Skip to content

4 Marion CtBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 2010

Property Information

Block369
Lot31
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,164
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,900
45%
Improvement Value:$187,000
55%
Total Assessment$337,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,448+4.2%
2024$9,066+2.7%
2023$8,826-3.7%
2022$9,163+29.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1920