Skip to content

19 Zabriskie Ave(Unit C0107)Bayonne, NJ 07002

Built 1985

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Jun 28, 2022

Property Information

Block377
Lot7
QualifierC0107
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-30U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,102
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,900
34%
Improvement Value:$175,700
66%
Total Assessment$266,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,454+4.2%
2024$7,153+20.8%
2023$5,921+1.8%
2022$5,817-11.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$325,000
DeedBook 9685, Page 956

Property Sale

Sale
$200,000
DeedBook 9007, Page 844

Property Built

Built

Year Built: 1985