Skip to content

21 Zabriskie Ave(Unit C0110)Bayonne, NJ 07002

Built 1985

Last Sale Price
$172,000
Last Sale Date
Jan 3, 2003

Property Information

Block377
Lot7
QualifierC0110
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-30U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,135
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,800
38%
Improvement Value:$153,000
62%
Total Assessment$246,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,901+4.2%
2024$6,622+2.7%
2023$6,446+1.8%
2022$6,333-19.2%
Property History

Property Sale

Sale
$172,000
DeedBook 7035, Page 187

Property Built

Built

Year Built: 1985