Skip to content

13 Zabriskie Ave(Unit C0201)Bayonne, NJ 07002

Built 1985

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block377
Lot7
QualifierC0201
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-30U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,186
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,800
38%
Improvement Value:$157,400
62%
Total Assessment$255,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,135+4.2%
2024$6,847+2.7%
2023$6,666+1.8%
2022$6,548+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1985