Skip to content

45-47 Kelly Parkway(Unit C0001)Bayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1,140,000
Last Sale Date
Apr 23, 2001

Property Information

Block379
Lot19
QualifierC0001
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-CONDO-21UH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage505
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,700
52%
Improvement Value:$80,500
48%
Total Assessment$167,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,675+4.2%
2024$4,486+2.7%
2023$4,367+1.8%
2022$4,290+146.1%
Property History

Property Sale

Sale
$1,140,000
DeedBook 5804, Page 292

Property Built

Built

Year Built: 1920