Skip to content

45-47 Kelly Parkway(Unit C0201)Bayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$1,140,000
Last Sale Date
Apr 23, 2001

Property Information

Block379
Lot19
QualifierC0201
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-CONDO-21UH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage405
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,600
55%
Improvement Value:$55,900
45%
Total Assessment$123,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,453+4.2%
2024$3,314+2.7%
2023$3,226+1.8%
2022$3,169+76.5%
Property History

Property Sale

Sale
$1,140,000
DeedBook 5804, Page 292

Property Built

Built

Year Built: 1920