Skip to content

45-47 Kelly Parkway(Unit C0301)Bayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Feb 7, 2019

Property Information

Block379
Lot19
QualifierC0301
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description4S-B-CONDO-21UH
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage405
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,600
49%
Improvement Value:$69,400
51%
Total Assessment$137,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,831+4.2%
2024$3,676+2.7%
2023$3,578+1.8%
2022$3,515+33.6%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000

From:

To:

Sq Ft405DeedBook 9386, Page 22Recorded3/11/2019

Property Sale

Sale
$92,500
DeedBook 7485, Page 241

Property Built

Built

Year Built: 1920