Property Sale
Sale
$325,000
From:
To:
Sq Ft1,978DeedBook 8710, Page 49Recorded1/12/2010
From:
To:
Year Built: 1920
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $11,206 | +4.2% |
| 2024 | $10,753 | +5.2% |
| 2023 | $10,219 | +1.8% |
| 2022 | $10,035 | -8.0% |
From:
To:
Year Built: 1920
74 W 51st St
Residential
79 W 55th St
Residential
119-121 W 51st St
Residential
84-86 W 55th St
Residential
161 W 57th St
Residential