Skip to content

78 E 24th St(Unit C0102)Bayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Price
$275,000
Last Sale Date
Aug 18, 2006

Property Information

Block444
Lot16
QualifierC0102
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description2S-F-4U-H-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$121,700
50%
Improvement Value:$119,700
50%
Total Assessment$241,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,750+6.4%
2024$6,343+2.7%
2023$6,175+1.8%
2022$6,066-23.8%
Property History

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 7997, Page 246

Property Built

Built

Year Built: 1920