Skip to content

69 Boatworks DrBayonne, NJ 07002

Built 2004

Last Sale Price
$641,270
Last Sale Date
Mar 17, 2006

Property Information

Block47
Lot8
QualifierC0104
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3SATT-FD-1U-HBG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,114
Acreage32.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$131,000
32%
Improvement Value:$278,500
68%
Total Assessment$409,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,450+4.2%
2024$10,987+2.7%
2023$10,696+1.8%
2022$10,508-16.9%
Property History

Property Sale

Sale
$641,270
DeedBook 7861, Page 188

Property Built

Built

Year Built: 2004