Skip to content

81 Boatworks DrBayonne, NJ 07002

Built 2004

Last Sale Price
$460,560
Last Sale Date
Mar 17, 2006

Property Information

Block47
Lot8
QualifierC0110
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3SATT-FD-1U-HBG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,517
Acreage32.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$131,000
38%
Improvement Value:$213,000
62%
Total Assessment$344,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,118+4.5%
2024$8,730+2.9%
2023$8,485+1.9%
2022$8,327-17.5%
Property History

Property Sale

Sale
$460,560
DeedBook 7863, Page 176

Property Built

Built

Year Built: 2004