Skip to content

1152 Jf Kennedy BlvdBayonne, NJ 07002

Built 1925

Last Sale Date
Mar 11, 2020

Property Information

Block51
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1.5S-F-D-1U-HG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,103
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$176,400
59%
Improvement Value:$122,500
41%
Total Assessment$298,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,357+4.2%
2024$8,019+2.7%
2023$7,807+1.8%
2022$7,670-3.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1925