Skip to content

121 W 45th StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
May 2, 2024

Property Information

Block79
Lot10
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,101
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$176,400
55%
Improvement Value:$146,700
45%
Total Assessment$323,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,034+4.2%
2024$8,669+2.7%
2023$8,439+1.8%
2022$8,291-16.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920