Skip to content

1047 Avenue CBayonne, NJ 07002

Last Sale Date
May 21, 2024

Property Information

Block52
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-B-O-1U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$200,000
61%
Improvement Value:$127,800
39%
Total Assessment$327,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,165+4.2%
2024$8,795+2.7%
2023$8,562+1.8%
2022$8,411-41.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0