Skip to content

66 W 51st StBayonne, NJ 07002

Built 1962

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 26, 2016

Property Information

Block52
Lot29
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-D-1U-H-GB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,507
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$171,000
43%
Improvement Value:$224,500
57%
Total Assessment$395,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,058+4.2%
2024$10,611+2.7%
2023$10,330+1.8%
2022$10,149-11.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962