Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
222 Avenue BBayonne, NJ 07002
Apartment
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 7, 2022
Property Information
Block56
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---
Building Details
Building Class---
Description3S-B-A-6U-H
Assessment
Land Value:$250,400
49%
Improvement Value:$260,800
51%
Total Assessment$511,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $14,293 | +4.2% |
| 2024 | $13,716 | +2.7% |
| 2023 | $13,353 | +1.8% |
| 2022 | $13,117 | +4.1% |
Property History
No events match the selected filters.