Skip to content

226-28 Avenue BBayonne, NJ 07002

Last Sale Date
May 17, 2024

Property Information

Block56
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3S-B-A-12U-H

Assessment

Land Value:$480,000
40%
Improvement Value:$718,900
60%
Total Assessment$1,198,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$33,521+4.2%
2024$32,166+2.7%
2023$31,315+1.8%
2022$30,764+16.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0