Skip to content

76-84 W 49th StBayonne, NJ 07002

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 5, 2012

Property Information

Block62
Lot1
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2S-F-C-2U-H-G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,004
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$174,000
36%
Improvement Value:$310,500
64%
Total Assessment$484,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,547+4.2%
2024$12,999+2.7%
2023$12,655+1.8%
2022$12,432+7.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2015