Skip to content

186 Avenue BBayonne, NJ 07002

Commercial

Last Sale Price
$625,000
Last Sale Date
Nov 15, 2021

Property Information

Block68
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2S-F-C-3U-H
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
48%
Improvement Value:$194,900
52%
Total Assessment$374,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,482+4.2%
2024$10,059+2.7%
2023$9,792+1.8%
2022$9,620-21.7%
Property History

Property Sale

Sale
$625,000

From:

To:

DeedBook 9640, Page 229NU CodeEstate / executor (10)Recorded2/11/2022