Skip to content

1080 Jf Kennedy Blvd(Unit C0203)Bayonne, NJ 07002

Built 1953

Last Sale Price
$165,500
Last Sale Date
Aug 16, 2006

Property Information

Block75
Lot5
QualifierC0203
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3S-BT-17U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage529
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,600
64%
Improvement Value:$53,600
36%
Total Assessment$147,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,116+4.2%
2024$3,949+2.7%
2023$3,845+1.8%
2022$3,777-4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$165,500
DeedBook 7984, Page 5

Property Built

Built

Year Built: 1953