Skip to content

1080 Jf Kennedy Blvd(Unit C0302)Bayonne, NJ 07002

Built 1953

Last Sale Date
Jun 28, 2022

Property Information

Block75
Lot5
QualifierC0302
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class37
Description3S-BT-17U-CONDO
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage455
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,000
63%
Improvement Value:$48,300
37%
Total Assessment$129,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,615+4.2%
2024$3,469+10.9%
2023$3,127+1.9%
2022$3,068-16.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1953