Skip to content

935-939 BroadwayBayonne, NJ 07002

Built 1968
Commercial

Last Sale Price
$1,113,000
Last Sale Date
Dec 11, 2023

Property Information

Block85
Lot23
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1S-B-C-BH

Assessment

Land Value:$680,000
36%
Improvement Value:$1,201,800
64%
Total Assessment$1,881,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$52,615+4.2%
2024$50,489-7.2%
2023$54,400+1.8%
2022$53,442+7.7%
Property History

Property Sale

Sale
$1,113,000

From:

To:

DeedBook 9800, Page 473NU CodeOther non-arm's-length (26)Recorded2/2/2024

Property Built

Built

Year Built: 1968