Skip to content

35 E 41st StBayonne, NJ 07002

Built 1920

Last Sale Date
Nov 14, 2024

Property Information

Block98
Lot8
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2.5S-F-D-2U-HG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,128
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$199,500
50%
Improvement Value:$196,200
50%
Total Assessment$395,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,814+4.3%
2024$10,367+2.8%
2023$10,086+1.8%
2022$9,904-20.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1920