Skip to content

21-23 E 41st StBayonne, NJ 07002

Built 1915

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 28, 2005

Property Information

Block98
Lot5
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityBayonne City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2.5S-F-D-1U-H
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,132
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$199,500
47%
Improvement Value:$224,300
53%
Total Assessment$423,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,849+4.2%
2024$11,371+2.7%
2023$11,070+1.8%
2022$10,875-7.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1915