Skip to content

6910 Madison StWest New York, NJ 07093

Built 1999

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 22, 2021

Property Information

Block13
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page01

Building Details

Building Class49
Description2S-F-L
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,552
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$106,800
23%
Improvement Value:$355,900
77%
Total Assessment$462,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$18,790+3.4%
2024$18,170+1.2%
2023$17,962+0.5%
2022$17,865+0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1999