Skip to content

304 69th StWest New York, NJ 07093

Vacant Land

Last Sale Price
$799,000
Last Sale Date
Dec 13, 2022

Property Information

Block21
Lot22
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page02

Building Details

Building Class45
Description---
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage832
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$180,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,463+3.4%
2024$11,091+2.9%
2023$10,780+0.5%
2022$10,722+0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$799,000

From:

To:

Sq Ft832DeedBook 9757, Page 75NU CodeEstate / executor (10)Recorded7/6/2023