Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
320-22 69th St.West New York, NJ 07093
Industrial
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 1, 2014
Property Information
Block21
Lot27
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page02
Building Details
Building Class---
Description2SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$150,000
24%
Improvement Value:$475,000
76%
Total Assessment$625,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $25,800 | +3.4% |
| 2024 | $24,963 | +2.9% |
| 2023 | $24,263 | +0.5% |
| 2022 | $24,131 | -9.5% |
Property History
No events match the selected filters.