Skip to content

331 71st StWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Aug 13, 2024

Property Information

Block22
Lot4
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page02

Building Details

Building Class---
Description3S-F-L
Dwellings5
Zoning---
Sq Footage3,606
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$175,000
57%
Improvement Value:$134,400
43%
Total Assessment$309,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,772+3.4%
2024$12,357+2.9%
2023$12,011+0.5%
2022$11,946+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4837, Page 166