Skip to content

504 70th StWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Oct 23, 2024

Property Information

Block14
Lot6
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page01

Building Details

Building Class---
Description3S-F-A
Dwellings6
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,000
61%
Improvement Value:$134,100
39%
Total Assessment$344,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,204+3.4%
2024$13,743+2.9%
2023$13,358+0.5%
2022$13,286+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0