Skip to content

7015 Park AveWest New York, NJ 07093

Last Sale Date
Oct 30, 2024

Property Information

Block31
Lot17
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page03

Building Details

Building Class---
Description2S-F-C
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,100
22%
Improvement Value:$282,500
78%
Total Assessment$361,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,927+3.4%
2024$14,442+2.9%
2023$14,037+0.5%
2022$13,961+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 5900, Page 108