Skip to content

7104 Park AveWest New York, NJ 07093

Apartment

Last Sale Price
$605,000
Last Sale Date
Apr 16, 2015

Property Information

Block37
Lot3
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page03

Building Details

Building Class---
Description3S-F-L
Dwellings6
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,000
51%
Improvement Value:$205,600
49%
Total Assessment$415,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,156+3.4%
2024$16,599+2.9%
2023$16,134+0.5%
2022$16,046+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$605,000

From:

To:

DeedBook 9046, Page 353Recorded6/24/2015