Skip to content

7107 Blvd EastWest New York, NJ 07093

Built 1875

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Jan 17, 2007

Property Information

Block37
Lot11
Qualifier---
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page03

Building Details

Building Class45
Description2.5S-B-L
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,673
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,300
32%
Improvement Value:$175,000
68%
Total Assessment$256,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,408+3.4%
2024$10,065+1.2%
2023$9,950+0.5%
2022$9,896+0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1875