Skip to content

7000 Blvd East(Unit C0021)West New York, NJ 07093

Commercial

Last Sale Price
$2,406,085
Last Sale Date
Dec 19, 2013

Property Information

Block43.01
Lot17.06
QualifierC0021

Assessment

Land Value:$264,400
48%
Improvement Value:$283,800
52%
Total Assessment$548,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,630-5.9%
2024$24,048+2.9%
2023$23,374+0.5%
2022$23,247+0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$2,406,085
DeedBook 8953, Page 281