Skip to content

7000 Blvd East Apt 35cWest New York, NJ 07093

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 22, 2025

Property Information

Block43.01
Lot35.03
QualifierC135C
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page8

Building Details

Building Class35
Description2BRM2.5B-SL1546
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,546
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,000
60%
Improvement Value:$120,000
40%
Total Assessment$300,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,183-12.5%
2024$13,925+1.2%
2023$13,766+0.5%
2022$13,691+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975