Skip to content

7002 Blvd East Apt 15dWest New York, NJ 07093

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 21, 2004

Property Information

Block43.02
Lot15.04
QualifierC215D
CountyHudson
MunicipalityGuttenberg Town
Tax Map Page9

Building Details

Building Class35
Description2BRM2B-SL 1337
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,337
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$157,500
57%
Improvement Value:$117,200
43%
Total Assessment$274,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,156+3.4%
2024$10,787+1.2%
2023$10,664+0.5%
2022$10,606+0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1975